Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 10335729



*

nr 1033 5729


Bertil Norén

(1889-1934), Sverige


Blandteknik, Bertil Norén (1889-1934), 76x55


Bertil R:son Norén, född 1889, död 1934, svensk målare.

Utgick

Sista tid för bud online:

måndag 25 april 2016
kl 18:32:59



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Bertil Norén

Bertil R:son Norén, född 1889, död 1934, svensk målare.

Läs mer om Bertil Norén
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bertil norén blandteknik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 7080 Blandteknik
    2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 18:59
  • 6565 Blandteknik
    Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:03
  • 6402 Blandteknik
    Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 19:12




Ladda ner broschyr